HABERLER

94 Yaşındaki Emekli Hemşire Koronavirüsü Yendi

Ankara Şehir Hastanesi’nde koronavirüse karşı mücadele veren  94 yaşındaki emekli hemşire Fatma B., koronayı yenerek sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde taburcu edildi. Fatma B., kendisini çiçeklerle uğurlayan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Yeniden doğmuş gibiyim” dedi.

Emekli hemşire Fatma B. (94), koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine geçen 2 Ekim’de Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Şeker ve tansiyon rahatsızlıkları da olduğu öğrenilen Emekli Hemşire Fatma B., yaklaşık 20 gün süren tedaviyle hastalığı yenerek sağlığına  tekrar kavuştu. Ankara Şehir Hastanesi’nde koronavirüsü yenen en yaşlı hasta olarak kayıtlara geçen Fatma B., sağlık çalışanları tarafından alkışlarla taburcu oldu.

En yaşlı hastamız”

Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar ise Fatma B.’nin tedavi sürecinin çok başarılı geçtiğini anlatarak şu ifadelere yer verdi, “Yaşlılığa bağlı hastalıklarına rağmen sağlığına kavuştu. Ve bugün içimizden çıkan, sağlık ordumuzdan çıkan emekli hemşire hanımı sağlığına kavuşturarak taburcu etmek bizi gerçekten gururlandırdı. Kendisini çiçeklerle sağlığına kavuşmuş bir halde uğurlamak mutlu etti” dedi.

“Sanki yeniden doğmuş gibiyim”

Yıllarca hastanelerde görev yapan Fatma B., sağlık çalışanlarının kendisini çiçeklerle uğurlaması üzerine duygulandı. Sağlık çalışanlarına teşekkür eden Fatma B., “Şu an nasıl duyguluyum. Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Çok iyi insanlarsınız. Çok vicdanlı insanlarsınız. Her şeyim, bütün sevgilerim sizlerle olsun” dedi. Fatma B., “Bütün hemşirelerimizden doktorlarımızdan çok memnunum. Onlara minnetim sonsuz. Şu an kendimi iyi hissediyorum. İnşallah her şey güzel gider. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.