Connect with us

HABERLER

Aydın’da koronaya yakalanan sağlık çalışanı ailesiyle böyle görüşüyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Aydın Çine Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık çalışanı Elif Ceylan Kılıç, koronavirüse yakalandı. Evinde tedavi görmekte olan Elif Ceylan Kılıç, eşi ve kızıyla ancak cam arkasından görüşebildi. Ailesine sarılamadan zorlu süreci atlatmaya çalışan sağlık çalışanı, yaşadıklarını anlattı.

Çine Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık görevlisi Elif Ceylan Kılıç, geçen günlerde koronavirüse yakalandığını öğrendi. Hastanede yapılan kontrollerin ardından evinde karantinaya alınan Kılıç, bu süreçte ailesiyle bir arada olamadı. Kılıç’ın eşi ve kızı, ona destek olmak amacıyla cam arkasından görüştü. Sosyal medyadan yaşadıklarını anlatan Kılıç, “Koronavirüsün şakası yok” notunu düştü.

Durumu hakkında bilgi veren Kılıç, “Koronavirüsü yendim diyorum, iyiyim. Çarşamba test yapılacak. Çok berbat hissettiriyor, bende nörojenik tutulum oldu. Adım atmanı kısıtlayıcı, çarmıha gerilmiş gibi şiddetli ağrı, bacaklar sıkıştırılmış pergel misali açılmıyor, şiddetli baş ağrısı, göz ağrısı, göz yanması… Başta akciğerler istemsiz harekete geçiyordu. Solda basınç fazlaydı. Beyin basıncının şiddetini, sağ kulak akustik kanalda hissetmek, mide bulantısı, boğaz ağrısı… Anlatılmaz yaşanır derler ya… Koronavirüsün şakası yok” ifadelerine yer verdi.

“MADEM KONTROL ALTINDAYIZ…”
Sağlık görevlisi Elif Ceylan Kılıç, evde karantinada olan hastalara eldiven, maske ve dezenfektan gönderilmesi gerektiğini söyledi. Kılıç, “Evde kontrolü yaparken eldiven, maske, dezenfektan gönderseler daha iyi olur. Madem kontrol altındayız, bunları düşünün” dedi.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.