HABERLER

BAŞAKŞEHİR Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çalışanları Seslerinin Duyulmasını İstiyor

BAŞAKŞEHİR Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde sağlık çalışanları hakları olan ödemelerin yapılmaması nedeniyle ikinci günde de seslerini duyurmak için yürüdü. Sağlık çalışanları hastane içinde yürüyerek ek ödemelerin yapılmamasını alkışlarla protesto etti. Cumhuriyetçi Hekimler de çalışanlara destek verdi.

Düzenlenen etkinlik ile yapılan açıklamalarda,  “Halkımıza sesleniyoruz. Sizlere sağlık hizmeti vermek bizim en büyük onurumuz, görevimizdir. Bugün dünyada sağlık hizmetleri kalitesinde iyi yerlerdeysek bu bizim emeğimizdir, halkımıza olan borcumuzdur” ifadeleri kullanıldı.

 

‘BİNALAR DEĞİL SAĞLIK ÇALIŞANLARI İYİLEŞTİRİYOR’
“Hastaları binalar değil bizler iyileştiriyoruz” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bizler Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin sağlık çalışanları olarak şantiye halinden beri burada çalışıyoruz. Hastanede çalışan hekimlerin büyük kısmı görevlendirme ve mecburi hizmete gelenlerden oluşmaktadır. Buna rağmen ilk hasta kabulünden günümüze kadar 10 bini aşkın ameliyat, yüz binlerce poliklinik hizmeti verdik. Temiz hastane ilan edildi, ancak pandemi nedeni ile artan
iş yükü altında hizmet veriyoruz. Milletimize hizmet vermeye de talibiz. Aylardır doğru düzgün ödeme alamıyoruz. Dört kalemde yatması gereken maaşların bir kısmı ödenmiyor. Nöbet ücretleri aylarca yatırılmadı. Döner sermaye ödemleri yapılmadı. Bizlere hayatımızın en yoğun çalışma döneminde en az ücret verilmesi, normal zamanlarda yatan ücretlerin bile ödenmemesi bizleri bunalıma sokmaktadır. ”

 

Sağlık çalışanlarının talepleri şöyle: Sağlıkta şiddetin önlenmesi, bunun çözümü için sağlık çalışanları ile çalışılması, haziran-temmuz ek ödemelerinin yapılması, ‘Yeni açılan sağlık kuruluşları il sağlık müdürlüğünce ek ödeme açısından desteklenir’ genelgesi gereği çalışanların 1 yıl boyunca desteklenmesi, tek kalemde, emekliliğimize yansıyan maaş.
BAKANLIK BU SESİ DUYMALI
Cumhuriyetçi Hekimler grubundan yapılan açıklamada “Hekimler verilmeyen haklarını istiyor. Sağlık Bakanlığı bu sesi duymalı. Sabit ek ödemeleri 2,5 katma çıkarılmalı. 4. basamak klinik mükemmeliyet merkezi görev tanımı yapılarak, Üniversite-Bakanlık işbirliği ile işletilmelidir” denildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.