Connect with us

HABERLER

Bingöl’de 3 Doktor ve 30 Sağlık Çalışanın Covid19 Testi Pozitif

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Sağlık çalışanlarının Covid-19 salgınıyla zorlu mücadelesi sürüyor. Salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının fedakârca çalışmaları devam ederken, Bingöl Devlet Hastanesinde görevli 3 doktor ve 30 sağlık çalışanının Covid-19 testlerinin pozitif olduğu öğrenildi. 1 Hazirandan sonra Bingöl’de vaka sayılarında ciddi artış olduğu bilinirken, Bingöl’deki sağlık çalışanlarının Covid-19 yakalanıp yakalanmadıkları gündeme gelmemişti.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Bingöl Devlet Hastanesinde görevli 3 doktorun Covid-19 testinin pozitif olduğu ve 3 doktorun karantina süreçlerinin devam ettiği öğrenildi. Yine edinilen bilgiye göre, 3 doktorun yanı sıra hastanede çalışan 30 sağlık çalışanında Covid-19 testlerinin pozitif olduğu öğrenildi.

Hastanede Covid-19 karantinası ve tedavisi süren hastaların bulunduğu bölümlerin her geçen gün arttığı öğrenilirken, Bingöl genelindeki diğer hastanelerde çalışan birçok sağlık çalışanının Covid-19’a yakalandığı öğrenildi.

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliği, Covid-19 tedbirleri kapsamında sağlık çalışanları ve hastanede yatan hastaların Covid-19’a yakalanma riskini azaltmak için ziyaretçi yasağı kararı aldığını duyurmuştu.
kaynak: Bingölonline com


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.