Connect with us

HABERLER

Bir doktorun feryadı: hesabını kim verecek

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümünden Prof. Dr. Ramazan Akdemir, sosyal medya hesabından “Bozuk anjiyo cihazı ile damar nasıl açılır ki?” diye feryat etti.

Tıp Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, önceki gün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, anjiyo cihazı bozuk olduğu için başka yere sevk etmek zorunda kaldığı bir hastayla ilgili duygularını dile getirdi.

ANJİYO CİHAZI BOZUK

Akdemir paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Birimiz, bir yakınımız ve herhangi bir insan kalp krizi geçirdi ve acil serviste tedavi edilmeyi bekliyorken cihaz bozuk diye sevk etmek mi kolay, yoksa hemen anjiyo ile damarı açmak mı kolay? Peki, bozuk anjiyo cihazı ile damar nasıl açılır ki?”

HESABINI KİM VERECEK?

“Bu durumda en erken 1 saatte en yakın merkeze gönderilmesi gerekecek. Ya o bir saatte yolda kalbi durur da hasta hayatını kaybederse? Suçlu kim? Hesabını kim verecek

Allah kimseyi bir başkasına muhtaç etmesin. Biz elinizden gelen her şeyi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Eğer sizin kasten ihmaliniz veya sorumsuzluğunuz nedeniyle bir insan hayatını kaybederse vay sizin halinize!”

Bizimsakarya/İrem KARABACAK


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.