Coronadan ölen doktorun ailesi paylaştı: Virüsün size neler yaptığını görün

Coronadan ölen doktorun ailesi paylaştı: Virüsün size neler yaptığını görün

ABONE OL
Temmuz 1, 2020 16:51
Coronadan ölen doktorun ailesi paylaştı: Virüsün size neler yaptığını görün
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Koronavirüs covid19 müacadelesi tüm dünyada sürerken bir taraftan da salgın can almaya devam ediyor. Salgını ciddiye almayıp önlemlere uymayanlar diğer taraftan da mücadelenin sona ermesi için canla başla çalışan sağlık çalışanları da covid19 nedeniyle can kaybediyor. Onlardan biri de Meksikalı genç doktor Ivan Cruz.

27 bini aşkın kişinin öldüğü Meksika, salgının en çok can kaybına yol açtığı yedinci ülke. Mayıs ayı sonunda corona virüsüne yakalanan 28 yaşındaki Dr. Cruz, hastalığın akciğerlerinde yarattığı hasarı sosyal medyadan göstermek ve insanları uyarmak istiyordu.

Dr. Ivan Cruz.

Ancak teşhis konulmasından sonra üç gün evinde karantinaya giren ve ardından hastaneye kaldırılan Dr. Cruz 1 Haziran’da hayatını kaybetti. Oğlunun yarım bıraktığı işi tamamlamak ise baba Agileo Cruz’a düştü.

‘HEM FİZİKSEL HEM MENTAL OLARAK SALDIRIYOR’

53 yaşındaki baba Cruz, “Onu hastaneye bıraktıktan sonra bir daha göremedim. Akciğer filmlerini gösterdi ve ‘Bunları Facebook’ta paylaşacağım ve virüse inanmayanları ikna etmeye çalışacağım’ dedi. Bunu yapma şansı olmadı, o yüzden bunu ben gerçekleştirdim” dedi.

Guardian’ın haberine göre kendisi de corona virüsüne yakalanan ve izolasyonda olan Cruz, “Virüsün size neler yaptığını görün. Covid-19 agresif bir şekilde hem fiziksel hem de mental olarak saldırıyor. Bunu durdurmaya yardım edin” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.