Connect with us

HABERLER

Doç. Dr. Alper Şener, Korona servislerinde hemşire sıkıntısı var

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, sosyal medya hesabı üzerinden koronavirüs hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, sosyal medya hesabından koronavirüs hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor.Şener, iş yükünün ciddi şekilde arttığını ve korona servisinde çalışacak hemşire sıkıntısı olduğunun altını çizdi.
Doç. Dr. Alper Şener; “Okullar açılsın mı? Tartışmaları arasında gözden kaçan çok önemli bir şey var.Tehlike çok büyük..Sahadan gözlem.Salgın sadece belli bir uzmanlık alanının kucağına bırakılmış durumda.
Meslektaşlarımız Korona şüphesi bile varsa.Kendi alanı ile ilgili işlemi bile yapmadan önce korona değil notu istiyor.acil bile olsa.En ufak şüphede bu hastalar pandemi hastanelerine gönderiliyor.İş yükü artıyor.
Başından beri bu işe dört elle sarılan uzmanlık alanları dışında kimsenin çokta umurunda değil.Çünkü buna ekstra ücret yok hatta hastalık kapma riskiniz de cabası.
Korona servislerinde hemşire sıkıntısı artık hat safhada ama bir türlü kimseyi burada çalışmaya ikna edemiyorsunuz.Çünkü saatler fazla.İş yükü fazla, ücretler aynı risk yüksek.
Korona testleri çalışan mikrobiyoloji laboratuvar çalışanları da aynı durumda 7/24 aralıksız hizmet üretiyorsunuz.Keyfi testler bu iş yükünü arttırıyor…
Radyoloji teknisyenleri çalışma koşulları gereği ve uzun çalışma saatleri gereği ciddi risk altında.BT raporları gece gündüz yazan radyoloji uzmanları artık iyice yoruldu.Bu saydığımız nedenler ile.Heryerden istifa ve emeklilik haberleri geliyor.
Bunlar benim gözlemlerim.Çözümü hem kolay, hem de zor.Şimdiden planlamalar yapmak lazım.
Sağlık sistemi çöker ise Türkiye çöker.
Maskeni tak, mesafeni koru, ellerini temiz tut. Kapalı, kalabalık alanda temastan kaçın.”


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.