Connect with us

HABERLER

Doktor feryat ediyor, Eczacı feryat ediyor, sağlık çalışanları feryat ediyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi Başkanı, eczacı Ayşe Uzunlu, “Doktor feryat ediyor, Eczacı feryat ediyor, sağlık çalışanları feryat ediyor. Önceleri her akşam Sağlık Bakanının açıkladığı göstergeler bizler için sadece bir rakamken; artık akrabalarımız, apartman komşumuz, çalışanımız, eşimiz-dostumuz. Çember daralıyor. Lütfen yavaşlayalım biraz” diyerek sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Ayşe Uzunlu, Şubat ayı sonlarından beri tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgınına karşı yaşama savaşı veriyoruz. Önceleri ülke çapında yapılan uygulamalarla salgın için önlem alındı. Ancak yaz mevsiminin başlaması ile bu önlemler gevşetilerek sadece maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına indirgendi. Ekonomik sebepler ileri sürülerek iş yerleri ile ilgili kısıtlamalar peyderpey kaldırılınca, bu durum sosyal hayatın da tutulamayacak şekilde açılmasına sebep oldu. Ama maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmadan” dedi.

Uzunlu, önceleri çantalarda yer alan ve her fırsatta kullanılan kolonyalar ve dezenfektanların çok daha az kullanılmaya başlandığını ifade ederek, “Maskeler bilekte, burun altında ya da çene aksesuarı olarak takılıyor. Eczaneye girince maskesini çıkartan insanlar var. İş yerinde hijyen, maske ve mesafeye dikkat ederken, biz kendimizi ve çalışanları korumaya çalışırken karşılaştığımız durum ortada. Evet, çalışmak zorundayız. Ev ile iş arasında beden ve ruh sağlığımızı en üst düzeyde tutacak şekilde hayatımızı devam ettirmek zorundayız. Kış salgın açısından daha da büyük sıkıntılara gebe. Hep birlikte çok daha dikkatli olmalıyız. Ailemiz dışında çok az kişi ile iletişim kurmalıyız. Evde de, işte de, sosyal yaşantı da mesafemizi korumalı, gereken her yerde maskemizi takmalıyız” diye konuştu.

Her şeyin normale dönmediğini ifade eden Uzunlu, “Düğün, dernek, kafe, alışveriş olmamalı derdimiz. Unutmayın. Çocukların eğitiminden fedakarlık yapıldı bu memlekette. Okullar konusu karmakarışık. Çocuklarımızın geleceği ekonomi ile salgın hastalık arasında sıkışıp kalmış durumda. Son olarak ulusal basında gazete manşetlerine düşen Kayseri Milletvekilinin feryadı bize çok şey anlatmıyor mu? “Devlet zorda, vatandaş kendini kolla” demiyor mu? İşte açıklama:AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, kentteki pandemi durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini belirterek, “Hastanelerimiz doldu. Eğer Kayseri halkına defalarca söylememize rağmen tedbirler hala alınmıyorsa yanlış yapıyorlar. Rakamları vermiyorum, ama bir doktor olarak yalvarmam gerekiyorsa da yalvarıyorum; düğünlere gitmeyin, dışarı çıkmayın. Çok zor ve kötü bir durumdayız” dedi” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, ‘Doktor feryat ediyor, Eczacı feryat ediyor, sağlık çalışanları feryat ediyor’ diyen Uzunlu, “Önceleri her akşam Sağlık Bakanının açıkladığı göstergeler bizler için sadece bir rakamken; artık akrabalarımız, apartman komşumuz, çalışanımız, eşimiz-dostumuz. Çember daralıyor. Lütfen yavaşlayalım biraz” dedi.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.