Connect with us

HABERLER

Hekim ve hemşirenin testi pozitif çıktı: Sağlık ocağı hasta almaya devam ediyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde 4 aile hekimi, 4 hemşire, laborant ve sekreterin çalıştığı Batıkent Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan personele yapılan koronavirüs kontrollerinde, sağlık çalışanlarından bir kısmının Covid-19 testi pozitif çıktı.

Sonuçları pozitif çıkmayan sağlık personeli görevlerine devam ederken sonuçları pozitif çıkanlar ise evlerinde 14 gün karantina altına alındılar.

SAĞLIK OCAĞI FAALİYETE DEVAM EDİYOR
Batıkent Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan aile hekimi ve hemşirelerin rahatsızlıkları üzerine dün yapılan kontrollerde bir kısmında koronavirüs tespit edildi. Koronavirüs tespit edilen aile hekimleri ve hemşireler evlerinde 14 gün süre ile karantina altına alınırken sonuçları negatif çıkan sağlık merkezi personeli ise bugün görevlerinin başında hizmet vermeye başladılar.

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hizmetlerin aksamaması için sağlık merkezinin kapatılmadığı öğrenildi. Ayrıca 3 gün içerisinde Batıkent Gökkuşağı Aile Sağlığı Merkezi’ne tedaviye gidenler, kontrole gidenler, ilaç yazdırmaya gidenler veya bir yakınını götürenler tespit edilerek onların da test yapılması ya da karantina altına alınması çalışmaları yürütüldüğü öne sürüldü.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.