HABERLER

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Belediyenin Koronavirüs Test Talebini Reddetti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ulaşım şirketi ESHOT‘ta 16 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü‘ne başvurarak, belediye otobüsü şoförlerinin tamamına koronavirüs testi yapılmasını talep etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu talep il sağlık müdürlüğünce onaylanmadı. Konuya tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko; İzmir halkının sağlığını tehlikeye atıldığı söyledi. ‘’Bu talebi reddetmek halka yapılan en büyük bir kötülüktür. Kararı veren bürokratlar vebal altındadır” diyerek açıklamalarına devam etti.
İl Sağlık Müdürlüğü’nün ne yapmaya çalıştığını anlamakta güçlük çekiyoruz. İzmir halkı ile yakın temas içinde olan ve bir kısmının testleri pozitif çıkan belediye otobüsü şoförlerinin tamamının vakit kaybetmeden teste sokulması ve gerekli önlemlerin alınması gerekir.

*Bu talebi reddetmek halka yapılacak büyük bir kötülüktür. Ret kararını veren bürokratlar bu vebalin altından nasıl kalkacak? İzmir halkına ve tüm insanlığa karşı büyük bir suç işleniyor. Testlerin ivedilikle yapılması gerekiyor.

*Her gün on binlerce test yapıldığını duyuran Sağlık Bakanlığının bu işe el atması ve bir an önce bu testleri yaptırması gerekmektedir. 3 bin 200 şoför ve DİSK üyesi arkadaşımıza test yapmak bu kadar mı zor?

*Bu ret kararını kim, neden, nasıl veriyor? Bu bir akıl tutulmasıdır. Reddetmek gibi bir lüksleri yoktur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.