Connect with us

HABERLER

İzmit’te Anestezi Teknisyenleri tehdit mi ediliyor?

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Seka Devlet Hastanesi’nde anestezi Teknikeri olarak görev yapan Y.U., COVİD-19 yoğun bakımında hemşire olarak çalışması için kendisine baskı yapıldığını iddia etti.

Koronavirüs salgını sürecinde Pandemi hastanesi olarak ilan edilen Seka Devlet Hastanesi’nde ameliyathaneler ve birçok servis COVİD-19’lu hastaların yatırıldığı yoğun bakım ünitelerine dönüştürüldü. Ameliyathanelerde görevli bazı Anestezi Teknikeri sağlık personellerine ise yoğun bakımlarda hemşire olarak çalışmaları için kendilerine Seka Devlet Hastanesi’nde sözleşmeli Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Bilal Yavuz Demirkaya tarafından tehdit ve baskı yapıldığı iddia edildi.

Konuyla ilgili şikayetini dile getiren ve hemşire olarak çalışması için tehdit ve baskı gördüğünü iddia eden Anestezi Teknisyeni Y.U.;

“Seka Devlet Hastanesi’nde 657 devlet memurları kanuna tabi 4/C pozisyonunda ameliyathane servisinde anestezi teknikeri olarak görev yapmaktayım.

Ameliyathanemiz yoğun bakıma dönüştürüldü ve pandemi süresince bu şekilde hizmet verecektir. Anestezi Teknisyeni olduğumuz için hasta bakımı, hemşirelik hizmetleri ve bilgi işlem elemanlığı öğretmediler ancak idare bizi bu işleri yapmamız konusunda zorluyor ve kabul etmezsek başka hastaneye sürmekle tehdit ediyor. Bu sepeplerden ötürü mağdurum.” ifadelerine değindi.

Seka Devlet Hastanesi’nde sözleşmeli Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan, asıl kadrosunun ve görevinin Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Anestezi Teknikeri olan Bilal Yavuz Demirkaya’nın Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne nasıl getirildiği ise merak ediliyor.
Kaynak izmit koza


takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.