HABERLER

Kahta’da Döner sermaye alamayan sağlık çalışanları maske bırakma eylemi yaptı

Adıyaman Kahta devlet hastanesinde çalışan Doktor ve sağlık çalışanları pandemi sürecinden dolayı hiç döner sermaye alamadıkları için eylem düzenlediler. İki maske takan personel eylem sebebiyle yere maske bıraktı.

Doktorların Sessiz Çığlığı

Son dönemde ülkemizde ve Adıyaman Kahta ilçesinde de hızla artış gösteren Covid-19 salgınında tüm risklere rağmen özveriyle çalışan Kahta Devlet Hastanesi doktorları son 2 aydır döner sermaye alamadıkları için hastane bahçesinde 1 dakika sessiz kaldıktan sonra alkışlarla yanında getirdikleri maskeleri yere bırakarak içinde bulundukları sıkıntılı durumu dile getirerek anlatmaya çalıştılar.

Sağlık personeli Gerger, Sincik ilçeleri ve Göçeri beldesinin  sabit döner sermayeleri Kahta devlet hastanesine bağlı olduğundan dolayı döner sermaye alamadıklarını ifade ettiler. Saat 15.00 de düzenlenen eylem ile Kahta Devlet Hastanesi önünde maske bırakma eyleminde bulunan doktor ve sağlık çalışanları İl sağlık müdürlüğüne çağrıda bulunarak, Gerger Sincik ve Göçeri devlet hastanelerinin mali olarak Kahta devlet hastanesinden alınıp il sağlık müdürlüğüne bağlanmasını talep ettiler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.