Connect with us

BLOG

Karatay Diyeti Nedir?

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Obezite günümüzün en büyük sorunlarından birisi. Fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler doğru yanlış birçok yöntem denemekte. Beslenme uzmanlarının sık sık ve az az beslenme önerilerini deneyen insanlar sıklıkla sonuç vermediği için kilo vermekten vazgeçmekte. Bu yazımızda ünlü beslenme uzmanı Canan Karatay’ın Karatay diyeti ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Karatay Diyeti Nedir

Karatay diyeti, 6 öğün beslenmenin insan vücuduna katkısı olmadığı gibi kilo almasına sebep olacağını iddia etmektedir. Karatay diyeti günlük beslenme düzeninizi oluşturursa hep sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olabileceğinizi iddia ediyor. Bu diyeti uygulamaya karar veren kişilerin beslenme ile ilgili bütün bildiklerini unutması ve yeni bir deneyime hazır olması gerekiyor.

Karatay diyeti, öncelikle beslenme uzmanlarının büyük bir kısmının kötü olduğunu söyledikleri kolesterolün insan vücudu için gerekli olduğunu söylüyor. Bu diyeti bir yaşam formatı haline getirerek ilk dönemlerde kilo almamaya başlayabilirsiniz. Sonraki dönemlerde ise yağların depo edilmediği ve yakılmaya başlandığı dönemlere geçilmektedir. Bu diyette besinlerin ne kadar tüketildiği ile ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır. Burada önemli olan yememeniz gerek besinleri yememenizdir. Karatay diyetinde karbonhidratlar kesinlikle yasaktır ve tüketilmemektedir. Keza meyvelerde bu diyetin yasaklılar listesinde bulunmaktadır. Sebze, yeşillik, protein, baharat, süt ürünleri ve kuruyemişler Karatay diyetinin tüketilebilir besinleri arasında yer almaktadırlar.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.