Connect with us

HABERLER

Kartepe Sağlık Müdürü Dr Harun Arslan Hayatın Gözlerinin Önünden Geçiyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Kocaeli’de koronavirüse yakalanan Kartepe Sağlık Müdürü Dr Harun Arslan covid 19 da mücadelesini yenerek görevine yeniden başlamasının sevincini yaşıyor. Kocaeli’de covid-19 tanısı konan Kartepe Sağlık Müdürü Dr Harun Arslan covid 19 hastalığına karşı vatandaşların tedbirlere uyma çağrısında bulundu.

Dr Harun Arslan 17 Haziran’da yaptırdığı test sonucunun hastanede ve evinde geçirdiği karantine günlerini anlattı İlçe Sağlık Müdürlüğünde aktif olarak covid 19 da mücadele ettiklerini belirten Dr Harun Arslan boğaz ağrısı halsizlik yorgunluk şikayet üzerine yaptırdı.Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını söyledi bunun üzerine covid-19 prosedürünün kendisine uygulandığını ifade ederek şehirde bulunan bir hastaneye yatırılarak tedaviye başlandığını söyledi.
Doktor Arslan koronavirüsü anlatırken testi pozitif çıktıktan sonra insan endişeli bir şekilde bekliyor. Hastanede tedavisine 7 gün devam edildiğini dile getiren Arslan ”hastanede kendini dinlemeye başlıyorsun Acaba bir ağırlaşma var mı nefes darlığı göğüste batma eklem ağrısı ve ateş olsun hiç yapmadığın kadar kendini dinlemeye başlıyorsun birkaç gün sonra kendimi toparladım. Ama buna rağmen Allah kimseye yaşatmasın hastanede geçirilen psikoloji bile insana yetiyor dört duvar arasında teksin ilaçlar için sadece sağlık çalışanları geliyor. Eş dost arıyor konuşuyorsun Bir isteğin var mı sorusuna cevap olarak sadece dua bekliyorum diyorsun başka bir şey bekleme şansın yok diye konuştu”
Arslan Doktor olduğu için hastalıkta nelerle karşılaşabileceğini bildiğini anlatarak, covid-19 tedavi sürecinde insanın zihninde birçok olumsuz düşünceler oluştuğunu söyledi. ‘’Allah o duyguyu kimseye yaşatmasın hayatın gözünün önünden bir perde gibi geçiyor.’’ İşin içerisinde olduğun için gidişatın ne olduğunu tahmin ediyorsun. Virüs akciğerlere indi mi
acaba ? Rahat nefes alıp almadığına bakıyorsun. Sürekli sevdiklerini aileni ve yakınlarını düşünüyorsun hayatında keşkelerin ne olduğunu anlıyorsun. Hastaneden çıktıktan sonra aileme daha çok zaman ayırmak için efor sarf ettiğimin farkına vardım şeklinde açıklamalarda bulunan Arslan;
Sağlığımızı önemseyelim tedbirlere uyma noktasında tavsiye ve uyarıda bulunan doktor covid-19 testinin pozitif olduğunu öğrenmeden evvel arkadaşlarıyla birlikte sohbet ediyordum. Laboratuvardan aradılar yapılan testin pozitif olduğunu söylediler bir anda yanımda bulunan herkes kaçışmaya başladı. Tek başına kalıyorsun can tatlı bunu yaşamaya gerek yok. Bu işin ciddiyetini anlamak için hastalığı ve psikolojiyi yaşamaya gerek yok. Yapılacaklar çok basit maskenizi takın, sosyal mesafe kuralına uygun hareket edin, hijyen kurallarına dikkat edin kalabalık ortamlara girmeyin bunlara uyduğunuz takdirde sağlıklı bir yaşam geçiririz.


takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.