Connect with us

HABERLER

Konya’da 112 çalışanından açıklama: “Anladım ki bu korona herkese bulaşacak!”

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Konya’da 112’de görevli sağlık çalışanı Şahin Akkaş, sosyal medya hesabından kentte artan koronavirüs vakalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

HERKESE BULAŞACAK”

Bir aylık izninin ardından 112 de ilk nöbetini tuttuğunu aktaran Akkaş, “23 yıldır 112 deyim hiç bu kadar yoğun çalışmamıştım. 20 ye yakın vaka yaptık ve neredeyse tamamı korona pozitifti. Dün ki nöbetimden sonra anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak. Size tavsiyem bağışıklık sisteminizi en üst seviyede tutun, iyi dinlenin, kimseyle görüşmeyin ve sigara alkol almayın. Bedeninizi bu savaşa hazırlayın ve çok kötü olmadıkça asla hastaneye gitmeyin. Evinizde kendinizi karantinaya alın. Şimdiye kadar ki sanırım fragmandı. Asıl salgın geliyor.” dedi.

Konya’da 112 çalışanından korkutan açıklama: “Anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak!”
Konya’da 112’de görevli sağlık çalışanı Şahin Akkaş, sosyal medya hesabından kentte artan koronavirüs vakalarına ilişkin korkutan açıklamalarda bulundu.

“BU HASTALIK HERKESE BULAŞACAK”

Bir aylık izninin ardından 112!de ilk nöbetini tuttuğunu aktaran Akkaş, “23 yıldır 112 deyim hiç bu kadar yoğun çalışmamıştım. 20 ye yakın vaka yaptık ve neredeyse tamamı korona pozitifdi. Dün ki nöbetimden sonra anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak. Size tavsiyem bağışıklık sisteminizi en üst seviyede tutun, iyi dinlenin, kimseyle görüşmeyin ve sigara alkol almayın. Bedeninizi bu savaşa hazırlayın ve çok kötü olmadıkça asla hastaneye gitmeyin. Evinizde kendinizi karantinaya alın. Şimdiye kadar ki sanırım fragmandı. Asıl salgın geliyor.” dedi.

KONYA VAKA SAYISI ARTAN İLLER ARASINDA

Dün sosyal medya hesabından koranavirüs vaka sayıları artan illeri açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı” ifadelerinde bulunmuştu.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.