HABERLER

Koronavirüs araştırması yapan isim doktor değilmiş

Koronavirüs araştırması yapan Oğuz Güvenmez’in doktor olmadığı ortaya çıktı.

Birgün’den alıtılanan habere göre, SAĞLIK Bakan Yardımcısı ile tepki çeken korona virüs araştırmasını özel izinle yürüten Oğuz Güvenmez’in doktor olmadığı ortaya çıktı.

Birgün’ün haberine göre, 16 Kovid-19 hastasında ‘açıklanmayan bir tedavi’ uygulandığını belirten araştırmada imzası bulunan kişilerin yönetmelik gereğince meslek mensubu olması gerektiği vurgulandı.
Güvenmez’in çalıştığı kliniğin kaydı olmadığı gibi sistemde de adının bulunmadığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın özel izniyle ve bakanlık bürokratlarının imzasıyla yapılan koronavirüs araştırmalarında yeni bir skandal ortaya çıktı. 16 Covid-19 hastasında ‘açıklanmayan bir tedavi’ uygulandığını belirten araştırmada Sağlık Bakan Yardımcısı ile imzası olan Oğuz Güvenmez adlı kişinin doktor bile olmadığı ortaya çıktı. Oysa yönetmelik, yalnızca meslek mensuplarına araştırma yapma izni veriyor.

İlgili Makaleler

Halk sağlığı uzmanı Doktor Nuriye Ortaylı, Türkiye’de bazı Covid hastalarına bitkilerle deneysel tedavi uygulandığını yazan makaleyi mercek altına aldı. Makalenin yazarı olan Oğuz Güvenmez’in doktor bile olmadığını ama bakan yardımcısıyla aynı araştırma grubunda adının geçtiğini belirten Ortaylı, Güvenmez’in ‘kariyerindeki’ çelişkili durumları ele aldı.

YetkinReport’taki yazısında Oğuz Güvenmez’in ‘kariyerine’ dikkat çeken Dr. Ortaylı, şu dikkat çekici bilgileri verdi:

ÇALIŞTIĞI KLİNİĞİN KAYDI DA, SİSTEMDE ADI DA YOK

Şubat-Mart, pardon Mart-Nisan aylarında Tarsus’da, pardon Mersin ve İstanbul’da yapılan çalışmanın da esas araştırmacısıydı. O zaman bağımsız araştırmacıydı. Aynı tarihlerde yapılan bu çalışmada, konu öyle gerektirdiği için İç Hastalıkları, ayrıca Geleneksel Tedaviler konusunda bağımsız araştırmacı olmuş. İnsan bu şahsı merak ediyor. Zira göz hastalıklarından, kulak burun boğaza, otizmden, çocuklarda depresyona, oradan temel bilimlere atlayıp virüs genomlarına, derken Covid zatürresi tedavisine yirmiden fazla yayın yapmış son iki yıl içinde. Bu iki yıllık süre içinde nerede, hangi kurumda çalışmış? Makalelerden bir kaçında Adana’da özel bir klinikte çalıştığını yazmış, bir tanesinde de ismini vermiş, Sözü Hikmet Kliniği. Arayıp tarıyoruz. Adana’da kayıtlı böyle bir klinik yok. Türkiye’de kamuda ya da özel sektörde çalışan doktorların kayıtlı olduğu sorgulama sistemine girip Oğuz Güvenmez adını yazıyoruz. Türkiye Sağlık Sistemi tarafından doktor olarak tanınmıyor. Kısacası, reçete yazsa, yazdığı reçeteyle eczaneden ilaç alamazsınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.