Connect with us

HABERLER

Lale Akasoy: duyarsızlık ve umursamazlık bize bedel ödetecek gibi görünüyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

“Nasıl bir fatura çıkacak bilemiyoruz!”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar, valiler, bilim insanları, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları uyardı ve rica etti:

“Kalabalık bayramlaşma merasimleri yapmayın ve ne sebeple olursa olsun kalabalık ortamda bir araya gelmekten kaçının. Bu anlamlı süreçte bayramlaşma, hal-hatır sorma gibi etkinliklerinizi mümkün mertebe telefon ile yapın…” diye…

Tüm bu uyarılara kulak asmayan bazı duyarsız vatandaşlar bayramlaşma ziyaretlerine arabalara tıka basa dolup gittiler, tatile giden bazı umursamazlar ise ısrar ve inatla plajlarda köpük banyosu yaptılar, sahillerde gruplar halinde el ele, göz göze dolaştılar ve kol kola halay çektiler…

Ne diyelim bravo!

Hal böyle olunca da tüm dünyayı, ülkemizi ve şehrimizi etkisi altına alan kovid-19 aktif vaka sayılarında artış gözlendi…

***

AK Parti Bursa Milletvekili Opr. Dr. Mustafa Esgin, bayramda sanki kovid-19 yokmuş gibi tatil bölgelerine akın edenlerin, tedbirlere uymayanların ülkeye ve ilimize nasıl bir bedel ödeteceğini bilemediklerini söyledi.

“Bu işin şakası yok!” diyen AK Partili Opr. Dr. Esgin, “Şöyle olacak, böyle olacak diyemiyoruz. Hastalık devam ediyor. Önlemler basit ama önemli. Bunları anlatmaktan dilimizde tüy bitti ama duyarsızlıklar devam ediyor…” şeklinde konuştu.

***

“Manzara korkunçtu!”

Bayramdan sonra aktif vaka sayısında artışların olabileceğine dikkat çeken Opr. Dr. Esgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bayramda sahilleri gezdim. Yani sahadaydım. Özellikle Kurşunlu’daki manzara korkunçtu. Kurala riayet edilmemiş. Ne maske, ne sosyal mesafe, ne de hijyen… Bayram tatilindeki dikkatsiz yaklaşımların faturası olabilir. Ve bu faturanın bedelinin ne olacağını şimdilik kestiremiyoruz. İnsanlar çenesinin altına göstermelik bir maske takmış dolaşıyor. Çene maskesi de nedir? Hiçbir koruyuculuğu yok… Vatandaşlarımızdan rica ediyorum; lütfen kurallara uyun… Yoksa hiç istemediğimiz tablo ile karşılaşabiliriz. Kendi canımız, sevdiklerimizin canı söz konusu…”

***

“Acze düşecek bir durum yok!”

Biliyorsunuz, sonbahar aylarında 2. dalganın olma ihtimali de konuşuluyor…

Gerçi böyle giderse…

Neyse!..

Bu nedenle ilimizdeki sağlık tesislerinin yeterli olup olmadığını, sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağını Opr. Dr. Esgin’e sorduğumuzda şu yanıtı verdi:

“Süreci en rahat yönettiğimiz yerler hastanelerimiz. Sağlık çalışanlarımız hastalık konusunda son derece bilgili ve tecrübeli. Bu anlamda acze düşecek bir durum yok. Yatak sıkıntımız da yok. Mevcut hastanelerimizin dışında ek binalarımız var. Ancak 2. bir dalga bizi zorlayabilir. Bununla da ilgili A-B-C planlarımız, hazırlığımız var. İlimizdeki sağlık altyapımızın, bizi sıkıntıya düşürecek bir durumla karşı karşıya kalmayacağımızı düşünüyorum…”

***

Anlayacağınız, duyarsızlık ve umursamazlık bize bedel ödetecek gibi görünüyor…

Dileyelim de böyle olaylar yaşanmasın, yaşamayalım.

Alt tarafı maske takacağız, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz, el hijyenini önemseyeceğiz…

Bu kadar basit üç kural!

Bu kadar zor mu bu Allah aşkına!..

Ha bu arada, maske takmayanların uyarıldığındaki efelenmelerine de anlam vermekte zorlanıyoruz?!..
Yenidönem Lale Akasoy


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.