Liposuction nedir?

Liposuction nedir?

ABONE OL
Haziran 23, 2020 16:17
Liposuction nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun bir süre boyunca diyet ve egzersiz denemelerinde başarılı sonuçlar alamayan kişilerin fit bir vücuda sahip olmasını sağlayan liposuction erimeye dirençli ya da anormal yerleşimli yağ tabakalarını tedavi edebilmek amacı ile uygulanmaktadır.

Liposuction Nedir?

Genellikle bazı durumlar dışında çoğunluk ile sedasyon ve ya genel anestezi altında uygulanmaktadır. Liposuction’da ilk olarak inceltilmesi hedeflenen bölge özel bir sıvı ile şişirilmekte ve bu özel sıvı yağ hücrelerini şişirerek emilmeye hazır hale getirmektedir.Şişirilen yağ hücreleri özel kabüller vasıtası ile negatif basınç uygulanarak yağ hücreleri vücuttan emilmektedir. Bu operasyon sonucunda kanüllerin vücuda giriş yaptığı 1 cm uzunluğunda neredeyse hiç fark edilmeyen izler kalmaktadır.

Liposuction işleminin bir seans uygulanması sonucunda vücuttan yaklaşık 4-6 litre yağ uzaklaştırılabilmektedir. Ayrıca işlem sonrasında birkaç saatlik dinlenmenin ardından hasta kişi evine gidebilmektedir. Hastanede kalmak gerekli değildir ve hasta sadece 2 günlük dinlenme ile hayatına geri dönebilmektedir. Hastanın sadece uygulama yapılan alana özel bir korse ve ya bandaj kullanması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.