HABERLER

Öğretim üyesi, 2 aile hekimine saldırdı

Eskişehir Kırmızıtoprak Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezinde görevli iki Doktor Ezgi Çalıkuşu ile Aytekin Aykın genç bir kıza istediği raporu vermeyince, genç kız öğretim üyesi babası Doç. Dr. D.K.’yi evden çağırdı. Baba D.K. sağlık ocağının kapısını teklemeyerek, iki doktora tekme ve yumruklarla saldırdı. İki doktor polis karakoluna giderek, şahıstan şikâyetçi oldular. İki doktorun saldırıya uğraması nedeniyle Aile Sağlığı Merkezi bir süre çalışamadı.


Can Hacıoğlu – Kırmıztoprak Mahallesi Aile Sağlığı Merkezine annesi ile gelen B.K. merkezde görevli Aile Hekimi Ezgi Çalıkuşu’dan staj başvurusu için rapor almak istedi. Dr. Çalıkuşu, istediği raporun ayrıntılı bir rapor olduğunu ve uzman doktor özellikle de, tam teşekküllü bir hastane tarafından verilmesi gerektiğini belirterek, şahsa kendisini devlet hastanesine ya da ortak sağlık güvenlik birimine sevk edebileceğini söyledi. Rapor isteyen B.K’nin yanında Dr. Çalıkuşu, Aile Hekim Derneği Başkanını da arayarak konuyu teyit ettirdi. Ancak B.K. annesi ile eve geri dönerek, bu kez Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde öğretim üyesi babası Doç. Dr. D.K. ,şe Aile Sağlığı Merkezine geri geldi.

NASIL VEREMİYORSUN?
Baba D.K. Dr. Ezgi Çalıkuşu’ya “Nasıl veremiyorsun. Vereceksin” diyerek, bağırıp çağırmaya başlayınca, aynı Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. Aytekin Aykın da, Dr. Ezgi Çalıkuşu’nun odasına geldi. Şahıs iki doktora da yumruk ve tekme atmaya kalkarak, ağır hakaretlerde bulundu. Olayları Aile Sağlığı Merkezinin kameraları kayıt etti.

KORUMA KARARI İSTEDİ
Karakolda olayı anlatan ve koruma kararı alınmasını isteyen Dr. Ezgi Çalıkuşu şunları söyledi: “Odama girdi. Maskesini indirdi. Pandemi süreci nedeniyle, odaya hasta yakını almadığımızı söyledim. Maskesini takması gerektiğini söyledim. Diğer hastaları da riske attığını söyledim. Kızına video çek talimatı verdi. Kız benden izinsiz video çekmeye başladı. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacağımı söyledim. Parmağını sallayarak, sen gününü göreceksin dedi. Bu sırada elini kaldırarak, bana vurmaya kalkıştı. Bu durum kameralarda da mevcuttur. Araya giren Aytekin Beye de tekme savurdu. Aytekin beye ağır küfürler etti. Kendisinin öğretim görevlisi olduğunu belirterek, bizlere gününü göstereceğini söyledi. İşyerime gelip bana zarar vereceğinden korktuğum için koruma kararı istiyorum” dedi.

TEKME KARNIMA GELDİ
Üst kattaki odasından bağrışmaları duyunca Dr. Ezgi Çalıkuşu’nun odasına gelen Dr. Aytekin Aykın ise, karakolda verdiği ifadesinde şunları söyledi: “İki katlı yerde görev yapıyoruz. Aşağıdan sesler gelince indim. Ezgi Hanıma hakaret tarzında bağırmalar vardı. Araya girdim. Kimseye hakaret edemeyeceklerini belirttim. Doktoru şikâyet etmek istiyorlarsa şikâyet edebileceklerini söyledim. Burada bağırmaması gerektiğini söyledim. Ben öğretim görevlisiyim, benim vergilerimle maaş alıyorsun diyerek hakaretlerine devam etti. Maskesini indirerek, üzerime geldi. Salgın var deyince beni eliyle iterek vurmaya kalkıştı. Ezgi hanıma doğru yumruk salladı. Salladığı bir tekme karnıma geldi. Olaylar nedeniyle karakola gittik. Kurum doktorsuz kaldı. Kamu hizmeti aksadı. Kızı da olaylar olurken, babasının talimatı üzerine cep telefonu ile görüntülerimizi çekti. Ben bu şahıslardan davacıyım”

ELİM KAPIYA SIKIŞTI
Olay sırasında Aile Hekimliğinde görevli ebe-hemşire Nermin Atıcı ise, “ Rapor almak isteyen şahısın babası Dr. Ezgi Hanımım üzerine yürüdü. Parmağını salladı. Sana gününü göstereceğim dedi. Aytekin beyi darp etti. Tekme atmaya çalışırken ayağını havada yakaladım. Elim kapıya sıkıştı” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.