Connect with us

HABERLER

ORDU DEVLET HASTANESİ ÇALIŞANLARI BAŞHEKİMDEN ŞİKAYETÇİ

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Devlet Hastanesi’nde korona virüs tedavisi uygulayan göğüs hastalıkları doktorlarının başhekim yüzünden toplu bir şekilde istifa ettiklerini belirterek başhekimin görevden alınması gerektiğini söyledi.

GÖĞÜS BÖLÜMÜ DOKTORLARI İSTİFA ETTİ
Ordu Devlet Hastanesi’nin Ordu’nun en köklü kurumlarından biri olduğunu aktaran CHP Ordu Milletvekili Adıgüzel, “Bugünlerde de korona virüs ile mücadelenin amiral gemisidir. Maalesef son dönemde yapılan liyakatsiz ve de hatta talihsiz başhekim atamalarıyla kan kaybetmektedir. Gün yok ki hastalardan, hasta yakınlarından ve de çalışanlardan bir şikâyet gelmesin. Bu başhekim çalışma barışını bozmuş, on yıllardır siyasetten uzak özveriyle çalışan, adeta hastanenin duayeni olmuş doktorları bile çileden çıkarmıştır.

Her gün istifalar ve tayin talepleri alınmaktadır. Bu başhekim sayesinde Nöroloji Bölümü doktorsuz kalmış, dün de Göğüs hastalıkları doktorları toplu şekilde istifa dilekçesi vermiştir.” dedi.
Bu duruma seyirci kalınamayacağını belirten Adıgüzel “Kovid pandemisi (salgın) ile mücadelede en önde görev yapan göğüs hastalıkları ve yoğun bakımlarda her hastanın ihtiyaç duyduğu nöroloji uzmanları istifa ve tayin istekleri ile rahatsızlığı açık etmişlerdir. Hemen her branş hekimi huzursuzdur. Buradaki sıkıntılar ilimizi temsil eden diğer milletvekilleri tarafından da zaman zaman şikayet konusu olmaktadır.

Hastaneye verdiği tahribata rağmen bu başhekimin, bir siyasinin eşinin hemşerilik bağlantısı nedeniyle görevde tutulduğu söylenmektedir. Ordulu olduğunu iddia edip, Ordu’ya hiç bir faydası olmamış bu siyasetçinin tek yapması gereken bu şahsı buradan alıp, çok istiyorsa kendine yakın bir yerde değerlendirmesidir.” şeklinde konuştu.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.