Connect with us

HABERLER

Prof Dr Sinan Adıyaman Fox Çalar Saatte: Bakan Koca’ya sağlık çalışanlarının sorunlarını ilettik

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof Dr Sinan ADIYAMAN FOX ÇALAR SAAT sabah haberlerinde İsmail KÜÇÜKKAYA‘nın konuğu oldu.

Çalar Saate konuk olan Adıyaman, sağlık çalışanlarının sorunlarını Sağlık Bakan’ı Koca’ya ilettik. Sorunlarımızda aile hekimlerinin covid raporunda yapılan maaş kesintisi ve ek ödemes kazanımını elde ettik diğer sorunlarımızın çözümünü de bekliyoruz dedi. Adıyaman açıklamalarında ”Hekim arkadaşlarımız 36 saat çalışıyorlar hatta pandemi döneminde 1 gün 24 saat çalışıyorlar ve nöbet sonrası izinleri yok bunu biz YÖK’ede yazdık Sağlık Bakanlığına da yazdık bu Anayasaya aykırıdır üniversite hastanelerinde kamunun eğitim hastanelerinde asistan arkadaşlarımız görev yerlerinden alınıp filyasyon ekiplerine veriliyor yani üniversitedeki halk sağlığı asistanları filyasyon ekibine kardiyoloji asistanları filyasyon ekibine veriliyor artık neredeyse hocalarımızda filyasyon ekibine verilecek. Bahsettiğimiz arkadaşların eğitimi aksıyor başka bir formül bulunması lazım çok yoğun çalışan asistan arkadaşlarımız var yoğun bakımlarda çalışıyorlar pandemi kliniklerinde çalışıyorlar nöbet sonrası izinleri yok.

Bakan Koca’ya aile hekimlerinin sorunlarını ilettik
Adıyaman, ”Aile hekimleri ayrı bir sistemdir. Aile hekimleri covid hasta bakıyor kovide yakalanıyor rapor alıyor maaşından kesiliyor hani deniliyordu ya prim verilecek ek ödeme tavandan verilecek elde ettiğimiz tek kazanım raporlarda yapılan kesinti ve ek ödeme oldu. Bütün sağlık çalışanlarının maaşlarında iyileştirmeler yapılmasına dair talebimizi de ilettik.

Sağlık çalışanlarını bütün bir ekip olarak sayabiliriz hemşireler, doktorlar, psikologlar, asansör işçileri, temizlik işçileri, hasta bakıcılar hepsi yoruldular bu arkadaşlara covid19 testi yapılması lazım 1 milyonun üzerinde sağlık çalışanına yapılsın demiyoruz bire bir mücadele de çalışan covid polikliniğinde çalışan yoğun bakımda çalışan acillerde çalışan covid hastası takip eden filyasyon ekiplerine ve aile sağlığı merkezinde çalışan hekimlerimize test yapılmasını önerdik haftada bir test yapılması gerektiğini söyledik Bakan Koca ya ilettik.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.