HABERLER

Prof. Dr. Turan Erdoğan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Erdoğan için RTEÜ Tıp Fakültesi’nde tören düzenlendi.

Yıllık izni nedeniyle İstanbul’da bulunduğu esnada geçirdiği beyin kanaması sonucu yoğun bakımda bir süredir yaşam mücadelesi veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Erdoğan vefat etti.
Vefatı ile sevenlerini ve üniversitemiz camiasını yasa boğan Erdoğan için görev yaptığı RTEÜ Tıp Fakültesi önünde tören gerçekleştirildi.
Rahmi Metin, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, RTEÜ yöneticileri ve personelinin katıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı.

Törende, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu, Tıp Fakültemiz Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Yılmaz ve Rize Valisi Kemal Çeber gerçekleştirdikleri konuşmalarda, herkes tarafından sevilen, takdir edilen, çalışkan ve işinin ehli Erdoğan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyerek Erdoğan’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve üniversite camiasına başsağlığı ve sabır dilediler.

Tören, dua ve helallik alınması ile sona erdi.

Tıp Fakültesi’ndeki törenin ardından, merhum Erdoğan’ın naaşı cenaze namazı için Trabzon Çaykara ilçesi Taşkıran Mahallesi’ne götürüldü.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.