Connect with us

HABERLER

Prof Dr. Turan Erdoğan vefat etti

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Trabzon Çaykara’lı Uzman Doktor  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Turan Erdoğan yaşam savaşını kaybetti.


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turan Erdoğan, İstanbul’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle  kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybetti.

Rize’nin sevilen ve başarılı doktorlarından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turan Erdoğan, tatilini geçirdiği İstanbul’da 2 Ağustos  Pazar günü kız kardeşinin yazlığında rahatsızlanmıştı

Ambulansla Memorial Şişli Hastanesine kaldırılan Prof. Dr. Erdoğan’ın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Prof.Dr. Turan Erdoğan  yoğun bakımdaki yaşam savaşını kaybetti ve 13 Ağustos 2020 Perşembe sabahı saat 05.48’de vefat etti

45 yaşında ve 3 çocuk babası Kardiyolog Erdoğan, Rize’de hastasına müdahalede bulunurken yeni tip koronavirüse yakalanan ilk doktorlardan ve Kovid-19 hastalarından olup yaklaşık 2 haftalık tedavi süreci sonunda sağlığına kavuşmuştu.

Öte yandan 2019 Eylül ayında Rize’de etkili olan şiddetli yağış sonrası Boğaz Mahallesi’nde bir binanın istinat duvarının çökmesi sonucu 4 araç toprak altında kalırken Erdoğan’ın aracı da toprak altında kalan araçlar arasındaydı.

Prof.Dr. Turan Erdoğan’ın cenaze programı henüz netleşmedi.Ancak Erdoğan’ın Amcasının Oğlu Kemalettin Erdoğan’dan aldığımız bilgiye göre cenaze 13 Ağustos 2020 Perşembe Günü öğle saatlerinde Ankara’dan  Çaykara’ya doğru yola çıkacak.

Merhum Prof.Dr. Turan Erdoğan 14 Ağustos 2020 Cuma Günü Taşkıran Merkez Camiinde kılınacak olan cenaze namazının ardından dedesinin mezarının yanındaki mezarlıkta son yolculuğuna uğurlanacak.

Prof.Dr Erdoğan için  Üniversitedeki Akademisyen arkadaşları tarafından 14 Ağustos Cuma Günü öğle saatlerinde Rize Üniversitesi’nde bir anma töreni gerçekleştirilecek

Anma Töreninin ardından ise İkindi namazına müteaki Taşkıran Merkez Camiinde maskeli ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak kılınacak olan cenaze namazının ardından aynı yerde bulunan aile kabristanlığında son yolculuğuna Prof Dr. Turan Erdoğan vefat etti

PROF. DR. TURAN ERDOĞAN’I TANIYALIM

Çaykara Taşkıran Mahallesinden Halit Erdoğan’ın oğlu olan Prof. Dr Turan Erdoğan 1975 Yılında Kıbrıs’ta doğdu.Babası Halit Erdoğan 1970 Yılında Taşkıran Mahallesinden Kıbrıs’a göç etti.

1975 Yılında Kıbrıs’ta Dünyaya gelen Prof.Dr. Turan Erdoğan ilkokul,ortaokul ve  liseyi Kıbrıs’ta okuduktan sonra KTÜ Tıp Fakültesi Bölümünü kazandı.Buradan Mezun olduktan sonra yine KTÜ’de  Kardiyoloji Bölümünde Önce uzmanlık ihtisasını ardından Yüksek lisansını tamamlayan Prof.Dr. Turan Erdoğan bir müddet Giresun’da Özel Bir Hastanede görev yaptı.

Daha sonra Gümüşhane Devlet Hastanesinde Uzman Doktor olarak görev yapan Prof.Dr. Turan Erdoğan, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin açılmasının ardından Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı olarak Bölgemize hizmet vermeye başladı.

Çaykara Halkı olarak Prof.Dr. Turan Erdoğan’a Allah’tan rahmet,kederli ailesine baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.