Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ek Ödeme Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ek Ödeme Açıklaması

ABONE OL
Ağustos 19, 2020 21:05
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ek Ödeme Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAKAN KOCA’NIN EK ÖDEMEYLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI:

Ben daha önceki toplantılarımızda da sağlık çalışanlarımızla ilgili çalışma olduğunu söylemiştim. Bugün şunu söyleyebilirim, özellikle kovidli hastalarla ilgili poliklinik, servis ve yoğun bakımda yoğun ilgilenen sağlık çalışanlarına ek ödemenin 1 Ağustos’tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini söylemek istiyorum.

Kovid’li hasta grubuyla daha çok uğraşmayan, hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla ilgili de Ocak ayı esas alınarak ayrıca bir düzenleme yapılarak ek ödeme planlanıyor. Aile hekimlerimizle ilgili de ayrıca bir şey söylemek istiyorum. Kovidli hastaların takibi açısında da sürekli devredeydiler.

Özellikle aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibariyle kovidli hasta takibi esas alınarak ek ödeme olacağını söylemek istiyorum. Sağlık çalışanlarımızın eforunu, gayretini, fedakarlığının parayla ölçülemeyecek kadar çok çok iyi olacağını biliyoruz. Bununla ilgili imkanlar dahilinde çözüm getirildiğini bilsinler. Bu dönemde bu yaklaşımı daha önce de şu an söylediğimi Ağustos itibariyle olan ek ödeme dahil olmak üzere bu noktadaki gayretlerinden ötürü Sn. Maliye bakanımıza teşekkür etmek istiyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.