Connect with us

HABERLER

Sağlık çalışanları özlük haklarında düzenleme talep ediyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Pandemi başladığından bu yana sağlık çalışanları 7 24 çalışıyorlar. Bu iş başladığından beri Çok yoruldular çok enerji harcadılar ama maalesef bu illetten kurtulamadık hatta ikinci pikini yaşamaya başladık yeniden ne yazık ki vaka sayıları atmaya başladı. Koronavirüs bulaşma riski ile karşı karşıya olan sağlıkçılar ailelerinden yakınlarından uzakta buna rağmen tam 8 günde 8 hekimimizi kaybettik ölen sağlık çalışanı sayısı 37 doktor ve 73 sağlık personeli oldu ama bu tablo ile birlikte sağlık çalışanları ve Doktorlar covid-19 nedeniyle hayatlarını kaybetmeleri halinde ailelerine bir sosyal güvence bırakamıyorlar tazminat hakları ve meslek hastalığından öldü bile denilmiyor.

Türkiye’de koronavirüs salgınında hayatını kaybeden doktor sayısının 37, sağlık çalışanları sayısı 73 oldu virüsün hızı hiç kesilmedi her gün artan vefatlar ve bununla mücadelenin en ön safında ki doktor hemşire ve sağlık çalışanlarına virüs bulaşma oranı da artık şu anda virüs bulaşmış sağlık personeli sayısı tam 30 bine ulaştı bununla da kalmadı sadece son 8 günde 8 doktora hayattan kopardı. Geride insanlık için verdikleri büyük mücadele için bıraktıkları iz ve onları seven Gözü Yaşlı yakınları sevdikleri ve çocukları kaldı.

Salgını durdurmak için gece gündüz mücadele edip can verdiler ama covid-19 hala sağlıkçılar için bir meslek hastalığı değil öldüklerinde Geride kalan ailesine bir tazminat da ödenmiyor korona virüse yakalanan sağlık çalışanları doğrudan meslek hastalığına yakalanmış sayılmalı ve meslek hastalığı için tazminat talep edebilir durumda olmalı. SGK bir koronavirüs Genelgesi yayınladı covid-19 Bulaşıcı hastalık olduğu için meslek hastalığı sayılmadı yani virüsle mücadele de ölene tazminat ödenmiyor.

Göğüs cerrahı Dr Selçuk Köse de hastasından virüs kapan doktorlardan biri Dr Selçuk Köse 23 gün yoğun bakımda kaldı 15 dakika kalbi durdu hafızası silindi iyileşti ama kendi işinden işini yapmaktan mahrum kalmış durumda şu anda koronavirüs bunca doktor ve sağlık çalışanından eserler bırakırken tüm sağlıkçıların gözü kulağı virüsle ilgili özlü haklarında yapılacak bir düzenlemede çünkü sağlık çalışanları virüsten en çok zarar görmeye devam ediyor. Doktor Selçuk Köse binlerce sağlık personelinin özlük haklarının yeniden düzenlenmesini istiyor.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.