Connect with us

HABERLER

Sağlık çalışanlarına şiddet bitmiyor

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Son günlerde sağlık çalışanlarına ve doktorlara darp gündemden düşmüyor. Darbın adresi bu kez de Ordu’nun Akkuş ilçesinde yaşandı. Akkuş İlçesinde acil servise getirilen bir hastanın vefat etmesi nedeniyle, hasta yakınları tarafından doktor ve sağlık çalışanlarını darp edildi.

Edinilen bilgiye göre Akkuş ilçesinde göğüs ağrısı nedeniyle Akkuş Devlet Hastanesine getirilen Y.K isimli vatandaşın yapılan tetkikler sonucu kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Hemen Ünye Devlet Hastanesi’ne sevk edilen hasta mevcut ambulansın sterilizasyonda olmasından dolayı başka bir ambulans çağrıldı. Diğer ambulans gelene kadar gözetim altında tutulan Y.K.’nın kalbi durdu. Sağlık ekipleri tarafından kalbi duran Y.K.’ya hemen müdahale yapıldı ancak sonuç vermedi. Y.K. hayatını kaybetti.

YAKINLARININ ÖLÜM HABERİNİ ALINCA HASTANE KARIŞTI

İlgili hekim tarafından Y.K.’nın ölüm haberini alan yakınları ise doktor, sağlık çalışanları ve güvenlik görevlilerine saldırdı.

Çıkan kavgada, hastanede hayatını kaybeden Y.K.’nın yakını olduğu iddia edilen Ü.Ö. güvenlik görevlisi kadını darp ederek yaraladı.

Polis darp olayı ile ilgili soruşturma başlattı.

BAŞKAN DEMİRCİ’DEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı duyan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci hemen Akkuş Devlet Hastanesi’ne giderek hem sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti hem de hem de sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti kınadı.

“Sağlık Çalışanlarımıza Şiddeti Kınıyor ve Lanetliyorum!”

Akkuş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşenur Hoş’u ziyaret eden Belediye Başkanı İsa Demirci, “Geçtiğimiz gün komşu ilçeden gelerek ilçemiz devlet hastanesindeki sağlık çalışanlarına, hasta yakınları tarafından şiddet uygulandığı haberi bizleri derinden üzmüştür. İçerisinde bulunduğumuz süreçte amaçları en iyi sağlık hizmetini en kısa zamanda vermek olan ve bu hizmeti verirken kendi hayatlarını dahi hiçe sayan, günün 24 saati mesailerini bu uğurda harcayan sağlık çalışanlarına bu tür saldırıları anlamak mümkün değildir. Kabul edilmesi mümkün olmayan bu tür davranışların son bulmasını dileyerek sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddeti kınıyor, başta hastane Başhekimimiz Ayşenur Hoş olmak üzere tüm personelimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.