Connect with us

HABERLER

Sağlık çalışanlarının emeğinden tasarruf olmaz

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Covid-19 salgın sürecinde, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nin zarara uğradığı gerekçesiyle, çalışanlarına ek ödemelerinde kesinti yapılmasından dolayı; Sağlık meslek örgütleri ve sağlık emekçileri, hastanenin başhekimlik binası önünde, protesto gerçekleştirdi. Haklarının gasp edildiğini ve görüşme taleplerinin reddedildiğini belirten sağlık çalışanlarına ilişkin CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır açıklamalarda bulundu.

Hükümetin pandemi sürecinde sağlık emekçilerini kahraman olarak gösterdiğini ama gerçekte ise bunu uygulamadığının altını çizen Bayır, ‘’İktidar, hem sağlık çalışanlarının haklarına sahip çıkacağız diyor hem de sağlık emekçilerinin kazanmış olduğu haklarını gasp ediyor. Böyle ikiyüzlülük, böyle çifte standart olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde sağlık çalışanlarını kahraman ilan edip, cebine elini atan iktidar görülmemiştir. Sağlık emekçilerimiz canları pahasına çok zor şartlarda hiç durmadan çalışırken, sağlık alanlarının bir ticarethane gibi işletilmesini asla kabul etmiyoruz. Sağlık emekçilerinin haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. Ek ödemelerdeki, yüzde 20 kesintiden yaklaşık 5 bin kişi etkilenirken bunu dile getirmek için basın açıklaması yapan sağlık emekçilerine de soruşturma açılıyor. Bu durum asla kabul edilemez. Sağlık Bakanlığı ve DEÜ Hastanesi başta olmak üzere herkes üzerine düşeni yapmalıdır.’’ dedi.

AKP İzmir eski milletvekili ve Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Nükhet Hotar’ı da, sağlık çalışanlarının taleplerini dinlemediği gerekçesiyle eleştiren Bayır, ‘’Rektörün, bunu yapmaya hakkı yok. Önceden milletvekili idiniz,  şimdi rektör oldunuz. Gün gelecek, bugün dinlemediğiniz emekçilerin arasına sade bir vatandaş olarak geri döneceksiniz. Geri döndüğünüzde, başınız dik bir biçimde dönmelisiniz. Biz Millet ittifakı olarak, bu işin takipçisi olacağız’’ diyerek sözlerini bitirdi.


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.