Connect with us

SENDİKA

Salihli Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına verilen kınama cezası iptal edildi

Yayınlanan

GOOGLE NEWS ABONE OL

Geçtiğimiz haftalarda Salihli Devlet Hastanesinde, 13 Mart’ta Kovid-19 şüpheli hasta başvurusu sonrası hastanede çalışan sağlık emekçilerini tedbir almaları ve kendilerini korumaları için uyaran SES yöneticileri suç işlemiş sayılarak kınama cezası verilmişti. SES Manisa Şubesinin İl Disiplin kuruluna yaptığı başvuru sonucu cezalar iptal edildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan SES Manisa Şube Eş Başkanı Figen Pehlivan Demirel, “Yürütülen soruşturmada üyelerimize şeffaf davranılmamış, soruşturma usulüne uygun yürütülmemiş ve atanan muhakkik ile üyelerimiz hiç karşılaşmamıştır. Tüm bu itiraz sebeplerimizin yanında soruşturmanın kasti bir nedenle yapıldığını düşünmekteyiz. Bu tutum sendikamızın oradaki müdahalesinden rahatsız olunduğunun bir göstergesidir” dedi.

Bu uygulamaların sağlık emekçilerine yönelik yapılan bir mobing olduğunu dile getiren Pehlivan, “Bütün bunları içeren itirazımız İl Disiplin kurulunca kabul görülmüş ve cezaları iptal edilmiştir. Biz her zaman biliyoruz haklının ve mücadele edenin kazanacağını. Bu yüzden SES’imizle ve mücadelemizle gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. (Manisa/EVRENSEL)


Yorum yap

YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takip et

Son Yazılar

Facebook

GÜNCEL

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.