Uzman Doktor Şaban Adakan’ın Travmatik İntiharı!

Uzman Doktor Şaban Adakan’ın Travmatik İntiharı!

ABONE OL
Temmuz 2, 2020 11:58
Uzman Doktor Şaban Adakan’ın Travmatik İntiharı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzman Doktorun Travmatik İntiharı!

İzmir’de Özel Smyrna Art Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi’nde çalışan Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Yrd.Doç. Dr. Şaban ADAKAN intihar ederek yaşamına son verdi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1993 Tüp Bebek Bölümü mezunu olan ve Özel Smyrna Art Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi’nde çalışan hekim Şaban Adakan’ın ölüm nedeni, ‘travmatik suicid’ (Travmatik intihar) olarak belirlendi.

Adakan’ ın ölümü, başta ailesini,sevenlerini ve tüm meslektaşlarını derinden üzdü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ege Üniversitesi Onkoloji Ana Bilim Dalı üyesi Prof. Dr. Bülent Karabulut, meslektaşının ölümü üzerine bu yazıyı sosyal medya hesabından paylaşım yaptı;

“1993 yılı Ege ÜTF’ nin gurur yillarından biri oldu. Pırıl pırıl 350 hekim mezun oldu ve büyük kısmı hekimlik hayatında önemli başarılara imza attı. Ege Tıp 1993 mezunu olmaktan hep gurur duydum. Bu mükemmel dönemin belkide beyefendiliği ve çalışkanlığı ile örnek olarak gösterilen, daha sonra da başarılı bir Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak meslek hayatına devam eden, kardeşim, dostum Şaban Adakan’ ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşamaktayım. Özel bir insandı. Erken oldu be kardeşim. Çok büyük bir değerimizi daha kaybettik. Başta acılı ailesine, tüm sevenlerine ve hekim camiasına baş sağlığı dilerim. Işıklar içinde uyu kardeşim”

Yrd.Doç Dr. Şaban ADAKAN

İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da yaptı. Daha sonra  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 1993 yılında bitirdikten hemen sonral Ege Üniveritesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde ihtisasa başladı. 1999 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olduktan sonra, aynı yıl Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Merkezde Üreme Sağlığı ve İnfertilite alanında gerekli tüm eğitim ve çalışmalarını takiben, Tüp Bebek Sertifikasını  (ÜYTE Klinik Sertifikası) alarak 2001 yılı sonunda Bornova Şifa Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmaya başlamıştır. 2005 yılında da Smyrna ART Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde kurucu ortak,  Mesul Müdür ve Sorumlu Hekim olarak çalışmaya başlamıştır. Ailevi nedenlerle 2006 yılı sonunda  Antalya’ya gittikten sonra,  T.C.Sağlık Bakanlığı Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde 2011 yılı sonuna kadar çalışmıştır.  Tam gün yasasından sonra özel muayenehanesinde çalışmaya devam etmiştir. Eylül 2014 yılından beri  Smyrna ART Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde çalışmaktadır. Çok sayıda Yurt içi ve yurt dışı dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. TJOD, TSRM derneği üyesidir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.